UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

 baner muchy

Flyfishing Art

  • Mirosław Senderski"Miro"

    Mirosław Senderski "MIRO"

    Od dziecka interesowało mnie wędkarstwo muchowe. Ale nie miałem możliwości aby wędkować na Pomorskich rzekach. Dopiero gdy zamieszkałem w Finlandii, moje marzenia się spełniły. Po jednej z moich pierwszych wypraw wędkarskich jakieś siedem, osiem lat temu. Złapałem dwa Pstrągi Tęczowe, jeden po drugim i wtedy to się stało. Postanowiłem, że spróbuję rysować ryby. I tak jest do dziś. 

    czytaj więcej
  • 1

Partnerzy Polishnymph.pl

logogm logonm

Nimfetki….

Czytaj więcej...

Nimfetki…. 

Łowienie na małe i bardzo małe nimfetki zbliżone jest do łowienia na długą nimfę z kilkoma małymi, ale istotnymi zmianami. Najważniejsze to mały ciężar i rozmiar przynęt, a co za tym idzie delikatniejszy sprzęt. Małe nimfetki możemy zaprezentować rybą na kilka różnych sposobów.

Czytaj dalej

Metoda żyłkowa

Metoda żyłkowa - Przy tradycyjnej metodzie krótkiej nimfy skuteczność  łowienia zależy od długości żyłkowego przyponu. Dłuższy przypon pozwala poprowadzić zestaw na dłuższym odcinku. Dzięki temu zatapianie nimf trwa dłużej i mamy więcej czasu. To z kolei pozwala  używać nimf mniejszych i lżejszych, a zatem bardziej łownych. Zestaw można przedłużać wysnuwając  linkę poza szczytówkę. Linka jednak ma  swój ciężar, więc jeżeli ją zanadto wydłużymy, to podczas prowadzenia zestaw będzie ściągać przypon i muchy.

Czytaj dalej

Nasi partnerzy

Ankiety

Jak metodę łowienia na muchę preferujesz
Jaką metodą nimfy łowisz