UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

 baner muchy

Flyfishing Art

  • Mirosław Senderski"Miro"

    Mirosław Senderski "MIRO"

    Od dziecka interesowało mnie wędkarstwo muchowe. Ale nie miałem możliwości aby wędkować na Pomorskich rzekach. Dopiero gdy zamieszkałem w Finlandii, moje marzenia się spełniły. Po jednej z moich pierwszych wypraw wędkarskich jakieś siedem, osiem lat temu. Złapałem dwa Pstrągi Tęczowe, jeden po drugim i wtedy to się stało. Postanowiłem, że spróbuję rysować ryby. I tak jest do dziś. 

    czytaj więcej
  • 1

Fora Flyfishing

Krótka nimfa

Czytaj więcej...

Krótka nimfa

autor: Stanisław Guzdek

Łowienie na krótką nimfę najczęściej kojarzy się z wędkarzem stojącym po pachy w wodzie, beznamiętnie młucącego wodę. Jednak nic bardziej mylnego..

Krótka nimfa to metoda, która wymaga doskonałej umiejętności czytania wody , odpowiedniego doboru przynęty, sposobu prowadzenia przynęty, no I czasami umiejętności pływackich. To "młócenie" wody nabiera całkowicie innego wymiaru jeśli mu dokładnie się przyjrzymy.

Czytaj dalej

Błędy w łowieniu metodą krótkiej nimfy

Czytaj więcej...

Błędy w łowieniu metodą krótkiej nimfy 

Podczas łowienia na krótką nimfę wykonujemy bardzo dużo przerzuceń sznura z muchami. Sama metoda, zwana na Roll nymph, jest jak wiemy niezwykle skuteczna. Na krótką nimfę najczęściej Łowi się dwoma muchami ( najczęściej dociążonymi) co powoduje, że sam rzut jest inny niż pozostałe rzuty klasyczne wykonywane muchówką. Aby krótka nimfa była skuteczna należy wystrzegać się podstawowych, najczęściej popełnianych błędów:

Czytaj dalej

polecane produkty

Nasi partnerzy

Ankiety

Jak metodę łowienia na muchę preferujesz
Jaką metodą nimfy łowisz